Şirvan İlçe Merkezi ile birlikte ilçeye bağlı köylerinin yatırım ve hizmet kaynaklarından azami derecede faydalanabilmesini sağlamak için çabalayan Belediye Başkanı Necat Cellek bu gayretlerinin karşılığı olarak her seçim döneminde Şirvanlıların teveccühü ile üst üste seçimlerin galibi oldu. Belediye hizmetlerinin yanısıra başka şehirlere göç etmiş olan Şirvanlılarla da temaslar kurmaya çalışan Başkan Cellek, gurbetteki hemşerilerinin ilgilerini Şirvan’a toplamayı sürdürdü.

TERÖR ÖRGÜTÜNE GEÇİT VERMEDİ

Şirvan’da nüfuslu bir aileye sahip olan Belediye Başkanı Necat Cellek, terör örgütü Pkk’ya ve yandaşlarına karşı hep Şirvanlıların yanında yer aldı. Örgütün fiili ve sözlü tüm baskı ve tehditlerine karşı yılgınlık göstermeyen Cellek, belediyecilik hizmetlerinde çoğu kez alışılmışın dışında bir başkan profili gösterdi. Hizmet alımlarında özel sektörden aldığı teklifleri kimi zaman abartılı bularak personeliyle birlikte “iş başa düştü” diyerek hususi gayret gösterdi ve harcanacak bedelleri daha az rakamlara düşürerek belediye kasasını kazançlı duruma getirdi. Birçok kez iş makinelerinde bir işçi gibi çalıştığı görülen Başkan Cellek, ilçe halkı tarafının “bizim başkan böyle biri işte” şeklinde sözleriyle takdirini kazandı.

PARTİSİNE BELEDİYEYİ HEP KAZANDIRDI

AK Parti’nin üst üste aday gösterildiği Şirvan’da partisine belediyeyi hep kazandıran Başkan Cellek’in partisinin diğer belediye başkanlarıyla da uyumlu bir ilişki kurması dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle Pervari ve Kurtalan Belediye başkanlarıyla koordineli ve sıkı bir ilişki kurarak Ankara temaslarını daha da güçlendirdi.

KAYNAK: SİİRTLİLER.NET SİTESİ 06 OCAK 2018