İlçe Kaymakamımız sayın Memiş İnan Belediye Başkanımız sayın Necat CELLEK ilçe jandarma komutanımız sayın Mustafa AKPINAR ve beraberlerideki heyet ile birlikte ilçemizdeki şehit ailelerini ziyaret ettiler .

Ardından belediye Başkanımız sayın Necat CELLEK yaptığı açıklamada.
Acınızın büyüklüğü karşısında her laf kifayetsiz kalır. Allah Kur'anında şehitlerin Peygamberlik makamına yakın bir mertebe olduğunu söylüyor. Bizde bunu söylüyor ve iman ediyoruz. Biz öyle bir milletiz ki Ülkemizi bölmek isteyen hainler karşısında dik durarak Türk'ün gücünü en iyi şekilde gösterdik.15 Temmuz gecesi de milli tarihimizin en kara günlerinden bir tanesini yaşadık.

Rabbim bir daha o kara gecenin tekrarını yaşatmasın. Bu menfur olayda birçok polisimiz, askerimiz ve sivil vatandaşımız kutlu bir uğurda vatanın birliğini ve dirliğini korumak uğruna hayatını kaybetti. Bizler de bugün aynı hedef uğruna şehitlik mertebesine ulaşan, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını seve seve siper etmiş aziz şehitlerimizi unutmayarak ilçemizdeki şehit ailelerimizi ziyaret etmek istedik.

Şehit ailelerimizin sıkıntıları ve sorunları bizim sıkıntımız, bizim sorunlarımızdır. Devletimizin bütün kapıları şehit ailelerimize her zaman açıktır. Bugün bu ülkede rahat yaşıyorsak şehit ve gazilerimiz sayesindedir.

Gazi ve şehitlerimizi unutmak mümkün değildir. Bu vesile ile vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden demokrasi şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." Dedi.